Dlaczego warto sprzedać auto na skupie?

Jak już zostało wspomniane - ze sprzedażą na własną rękę wiąże się mnóstwo rozmaitych problemów, dlatego jeżeli zależy Ci na szybkiej transakcji auta, to skup będzie najlepszym rozwiązaniem. Dostarczając samochód w takie miejsce, możesz liczyć na pomoc profesjonalistów, którzy szybko wycenią jego wartość i zaproponują Ci konkretne kwoty. Ponadto masz też pewność, że oddajesz pojazd w dobre ręce - często wiesz, co stanie się z nim potem, co dla wielu osób ma bardzo duże znaczenie.

Auto skup - jak wygląda procedura sprzedaży?

Cały proces sprzedaży auta na skupie jest dosyć prosty. Klient umawia wizytę z pracownikiem, po czym we wskazanym dniu o konkretnej godzinie zjawia się wraz z pojazdem, którego chce się pozbyć, na wskazanym miejscu. Następnie fachowcy dokonują oględzin samochodu, sprawdzając, czy wszystko jest z nim w porządku, tak jak deklaruje to właściciel. Po takich oględzinach następuje zebranie informacji oraz wycena auta i przedstawienie jej sprzedającemu. Zazwyczaj po krótkich negocjacjach następuje podpisanie umowy kupna-sprzedaży.

Gdzie sprzedać auto za gotówkę?

Możliwości jest naprawdę wiele. Sprzedający na własną rękę może ogłaszać się m.in. w portalach aukcyjnych i ofertowych, a także w social mediach. Jeśli jednak czas na sprzedaż jest krótki i potrzeba gotówki od ręki, wtedy skup aut może okazać się bardzo pomocny. To właśnie tam możesz otrzymać zapłatę za swój samochód niezwykle szybko i bez większych formalności czy komplikacji. Skup aut to też doskonałe miejsce, jeśli chcesz pozbyć się pojazdu, którym nikt nie jest zbytnio zainteresowany.

Opinie

Kilkukrotnie próbowałem sprzedać mój samochód przez internet, jednak ze względu na wysoki przebieg, nie było ani jednego zainteresowanego. Postanowiłem więc podjąć kolejne kroki i udałem się do skupu aut. Tam fachowcy wycenili mój pojazd i bardzo szybko zaproponowali zadowalającą kwotę. Polecam to rozwiązanie.
- Dawid
Potrzebowałam na już gotówki w celu zakupu nowego samochodu, więc nie miałam za bardzo czasu na bawienie się sprzedaż starego na własną rękę. Od razu udałam się do skupu aut, gdzie bez najmniejszego problemu pozbyłam się swojego poprzedniego samochodu, zyskując od razu gotówkę na nowy.
- Marcela
Wybrałem sprzedaż samochodu w skupie aut, ponieważ odpowiadały mi warunki - szybka wycena i gotówka to kwestie, na których zależało mi najbardziej. Sprawdziłem sobie kilka miejsc, a także ich opinie, pojechałem, wybrałem i wróciłem z szybko zarobionymi pieniędzmi
- Tomasz
Chciałam szybko sprzedać swój samochód, więc opcja wystawienia ogłoszenia w internecie nie bardzo wchodziła w grę. Poszukałam więc nieco informacji i stwierdziłam, że najlepszy będzie skup aut. To był strzał w dziesiątkę - auto sprzedane bardzo szybko i bez najmniejszego problemu.
- Kasia